راهنمای کاربری

برای ثبت نام در سایت تبادل اردبیت کافیست بر روی دکمه ثبت نام کلیک نموده و اطلاعات هویتی و مالی خود را وارد نمایید. لازم به ذکر است که حتما اطلاعات هویتی وارد شده با اطلاعات مالک کارت بانکی که شماره ی آن توسط کاربر وارد می شود یکسان باشد در غیر این صورت هنگام انجام تراکنش مالی ممکن است دچار مشکل شوید.

Image

پس از ثبت نام می توانید با کلیک بر روی آیکون ورود Image به حساب کاربری خود وارد شده و به تبادل اردبیت بپردازید.


کارگزاری تبادل اردبیت به گونه ای طراحی شده است که می توانید اردبیت خود را در بسته هایی با حجم مشخص به فروش برسانید. برای این منظور ابتدا با نام کاربری و رمز عبوری که در هنگام ثبت نام در سایت مشخص نموده اید، وارد حساب کاربری خود شوید و به بازار مورد نظر بروید.

Image

در هر بازار کافیست مبلغ هر بسته را به تومان مشخص کنید و اگر قصد فروش چند بسته را دارید می توانید تعداد آن را نیز تعیین کنید.

Image

پس از کلیک بر روی دکمه ثبت درخواست فروش، میزان اردبیتی که بایستی به ardbank انتقال دهید توسط سامانه نمایش داده می شود.

Image

حالا به بخش انتقال در اپلیکیشن مراجعه کنید و میزانی که در پیام به شما نمایش داده بود به اردبانک انتقال دهید.

Image

در این حالت وضعیت بسته، در انتظار تایید شما برای واریز اردبیت به ardbank است. برای آگاهی از وضعیت بسته های خود می توانید بر روی دکمه ی تبادلات Image کلیک نموده و وضعیت کلیه بسته های خود را مشاهده کنید.

Image

لازم است پس از انتقال اردبیت به ardbank ، بر روی دکمه تایید ارسال اردبیت کلیک نموده تا مسئول کارگزاری نسبت به چاپ آگهی فروش شما اقدام نماید. در غیر این صورت تا زمانی که تایید انجام نشود، بسته آگهی نخواهد شد. (توجه داشته باشید که تایید تمامی بسته ها هرشب در ساعت 21 الی 23 انجام می شود.) پس از تایید سایت ، بسته ی آگهی شده در بازار آن قابل مشاهده خواهد بود.

برای خرید بسته اردبیتی ابتدا با نام کاربری و رمز عبوری که در هنگام ثبت نام در سایت مشخص نموده اید، وارد حساب کاربری خود شوید و به بازار مورد نظر بروید.

Image

با توجه به آگهی های موجود یک بسته را انتخاب کنید و بر روی دکمه خرید کلیک کنید.پس از کلیک، شماره کارت و نام فروشنده نمایش داده می شود و 15 دقیقه فرصت دارید تا وجه را پرداخت کنید و پس از واریز حتما باید واریز وجه را از بخش تبادلات تایید کنید در غیر این صورت بسته پس از 15 دقیقه دوباره آگهی خواهد شد.

Image

به بخش تبادلات Image مراجعه کنید و در لیست خرید بر روی دکمه "ثبت تایید ریالی توسط خریدار" کلیک کنید. پس از آن باید منتظر تایید فروشنده برای دریافت وجه بمانید.

Image

پس از تایید فروشنده منتظر انتقال اردبیت به حسابتان توسط سایت بمانید. (توجه داشته باشید که تمامی عملیات های مربوط به سایت هرشب ساعت 21 الی 23 انجام می شود.)پس از انتقال اردبیت ، بسته به حالت آرشیو درمی آید و رسید واریز اردبیت را می توانید از قسمت لیست تراکنش ها در داخل اپلیکیشن مشاهده کنید.

Image

برای حذف بسته خود به آگهی بسته موردنظرتان مراجعه کنید و بر روی دکمه حذف کلیک کنید. مقدار اردبیت در ساعت تبادل یعنی در همان شب ساعت 21 الی 23 به حساب اردبیت شما باز میگردد.

Image

در هنگام آگهی بسته برای فروش ، کارگزاری درصدی را به عنوان کارمزد دریافت می نماید.

این کارمزد برای بازارهای مختلف متفاوت بوده و هرچه بازار بزرگتر می شود میزان کارمزد کمتر می شود. در حال حاضر میزان کارمزد بازارهای تبادل به صورت زیر است

هزینه ی کارمزد بازارهای اردبیت

بازار کارمزد
بازار 10 میلیونی 10 درصد
بازار 20 میلیونی کارمزد 9 درصد
بازار 30 میلیونی کارمزد 8 درصد
بازار 50 میلیونی کارمزد 5 درصد
بازار 100 میلیونی کارمزد 3 درصد